Jauns spēlētājs Baltijas paku piegādes tirgū: LP EXPRESS būs vairāk nekā 300 pakomāti Latvijā un Igaunijā

Preses relīze
2024-04-22

Lietuvas Pasta paku piegādes tīkls LP EXPRESS uzstādīs aptuveni 300 pakomātus Latvijā un Igaunijā. Pirmie pakomāti sāka darboties 2024. gada martā – tagad ar LP EXPRESS tīkla palīdzību iespējams nosūtīt un saņemt pakas gan Latvijas un Igaunijas iekšzemē, gan starp visām trim Baltijas valstīm. 

Šim procesam piešķirtie kopējie ieguldījumi pārsniedz 4 miljonus EUR, un pēc tam LP EXPRESS tīklā visas trīs Baltijas valstīs būs vairāk nekā 700 pakomātu.

Lēmums par pakomātu tīkla paplašināšanu Latvijā un Igaunijā tika pieņemts pastāvīgi pieaugošā e-komercijas apjoma dēļ, un tas palīdzēs arī saglabāt un paaugstināt LP EXPRESS konkurētspēju paku piegādes tirgū.

“LP EXPRESS pieņēma lēmumu par ieiešanu pakomātu segmentā pirms vairāk nekā desmit gadiem. Šajā laikā LP EXPRESS sekmīgi nostiprinājās Lietuvas tirgū, un tagad tas ir gatavs piedāvāt savas priekšrocības klientiem visā Baltijas reģionā, kur iepirkšanās tiešsaistē kļūst arvien populārāka un pakomāti kļūst par paku piegādes galveno veidu. Nepieciešamību pēc tīkla, kas darbojas no Viļņas līdz Tallinai, nosaka lielu ārvalstu sabiedrību attieksme pret Baltijas reģionu kā pret vienotu tirgu, un arī vietējo biznesa klientu augošais pieprasījums pēc pakomātu pakalpojumu izmantošanas visas trīs valstīs. Šī paplašināšanās nostiprinās LP EXPRESS pozīcijas ļoti daudzsološajā e-komercijas tirgū un vienlaikus palīdzēs nodrošinās sabiedrības finanšu ilgtspēju, jo pieprasījums pēc tradicionālajiem pasta pakalpojumiem samazinās,” saka Lietuvas Pasta ģenerāldirektors Rolandas Zukas.

Saskaņā ar datu vākšanas platformas Statista prognozēm no 2023. līdz 2027. gadam e-komercijas tirgus trīs Baltijas valstīs ik gadu pieaugs par 11 %. Turklāt novērojumi liecina, ka ar pakomātu starpniecību ceļojošo paku skaits reģionā katru gadu palielinās, savukārt nepieciešamība pēc kurjera pakalpojumiem un paku piegādes pasta nodaļās samazinās.

2023. gada pirmajā pusē 58 % no visām pasta pakām Lietuvā tika piegādātas, izmantojot pakomātus.

Pašlaik visā Lietuvā darbojas gandrīz 400 LP EXPRESS pakomāti 106 punktos.

Meklēt
Lai sāktu meklēšanu, zemāk esošajā lodziņā ievadiet atslēgvārdu, pēc kura vēlaties meklēt.